23.08.2021. - ENGLESKI JEZIK 2 PDF Print E-mail

Kao što znate, ispit iz Engleskog jezika 2 se polaže samo usmeno i donosi maksimalno 20 bodova.

Prema rasporedu ispita postoje dva termina za polaganje, za pismeni i usmeni deo. S obzirom da je prijavljen mali broj studenata, svi će polagati ispit u petak, 27.8.2021, u 10:00, u amfiteatru (termin predviđen za pismeni deo).

Podsećam vas da je raspodela bodova iz predmeta engleski jezik 2 sledeća:

Domaći zadaci – 10 bodova

1. kolokvijum – 35 bodova

2. kolokvijum - 35 bodova

Ispit (usmeni) – 20 bodova

Ukupan broj bodova – 100

VAŽNA NAPOMENA:

Engleski jezik je jedan od izbornih predmeta na drugoj i trećoj godini. Ukoliko želite da nastavite da pohađate kurs iz ovog predmeta, trebalo bi da dobijete ocenu 9 ili 10 iz Engleskog jezika 2. Dakle, obavezno je polaganje usmenog ispita.

Studentima koji su zadovoljni dosad stečenim bodovima biće upisana odgovarajuća ocena (od 6 do 8).

Studenti koji se opredele da polažu usmeni ispit treba da, u kratkom razgovoru sa predmetnim nastavnikom, pokažu sposobnost komunikacije na engleskom jeziku. Teme razgovora se neće u velikoj meri oslanjati na gradivo, s obzirom na okolnosti u koljima smo radili u proteklom semestru.

Pripremite se tako što ćete razmisliti kakve odgovore biste dali na pitanja koja slede. Ne treba unapred da učite odgovore jer je naglasak na spontanoj komunikaciji:

1. What do you like doing in your free time?

2. Have you got a hobby?

3. What sort of music do you like?

4. What’s your favourite film/book/singer/band…?

5. Where are you from?

6. Where do you live?

7. Have you got any brothers or sisters?

8. Why did you choose to study at this school?

9. What are your plans for your future career?

10. What is the ideal nursery school like?

11. Who is your ideal model of a nursery teacher?

12. What did you like/dislike about some of your nursery or primary school teachers?

13. What sorts of activities with children at nursery school do you personally prefer?

14. How would you teach children science?

15. How would you improve the relationship between parents and nursery teachers?

16. Say something about your first day or first year at school.

17. How would you encourage a child?

18. How would you discipline a child?

19. How would you reward a child?

20. How can you play with a child at his own level?

21. How would you organize activities of story telling in a nursery school?

22. Do you remember story telling from your own childhood?

23. What can we learn about children from their drawings?

24. How would you organize musical activities in a nursery school?

25. In your opinion, what sort of music and songs are most suitable for preschool children?

Mirjana Galić, predmetni nastavnik