24.04.2020. - Mirjana Galić - Engleski jezik 2 PDF Print E-mail

U prilogu obaveštenja možete pronaći petu po redu prezentaciju za teorijski deo predmeta ENGLESKI JEZIK 2, pod naslovom NUMBERS (o upotrebi i pravilima pisanja i izgovora brojeva u engleskom jeziku).

Molim vas i da pročitate 16. lekciju iz udžbenika koji koristimo na vežbama (STORY TELLING, od 120. do 122. strane). Da biste lakše razumeli tekst, u posebnom dokumentu ovog obaveštenja, u Word formatu, pronaći ćete najvažnije reči iz ove lekcije sa objašnjenjima i prevodom na srpski.

Radi skupljanja predispitnih bodova, u jednoj ili dve rečenice treba da odgovorite na sledeća pitanja:

1. What did you like/dislike about some of your nursery or primary school teachers?

2. What are the mistakes that grown-ups make when playing with a child?

Odgovore mi pošaljite na mejl mirjanagalic@yahoo.com do 3. maja. Odgovor na svako pitanje nosi najviše 4 boda. Rečenice treba da budu gramatički tačne i da ne sadrže puno pravopisnih grešaka, ali je najvažnije da odražavaju vaše mišljenje.

S obzirom da veliki broj studenata nije poslao odgovore na pitanja od prošle nedelje, rok za taj zadatak će biti produžen do 3. maja, tako da će rezultati za oba zadatka biti objavljeni po isteku tog roka.

Podsećam vas da su pitanja glasila:

1. How important are mathematics and science in the curriculum of a nursery school?
  2. What are the feelings of children on the first day of school?

Ukoliko imate dodatnih pitanja, možete mi pisati na mejl mirjanagalic@yahoo.com.

Srdačan pozdrav,

Mirjana Galić